Workflow oznacza sposób przepływu informacji pomiędzy rozmaitymi podmiotami, które biorą udział w ich przetwarzaniu. W sensie firmowym oznacza to sposób, w jaki zadania, informacje oraz projekty są przekazywane innym pracownikom oraz działom – zaliczając w to moment wprowadzenia zadania do systemu, przekazanie go innym zainteresowanym, analizę postępów oraz zamknięcie projektu.

Workflow program to zaawansowane oprogramowanie komputerowe, którego zadaniem jest zwiększenie efektywności całej firmy. Cel ten jest uzyskiwany nie tylko dzięki dostępowi do wszystkich dokumentów w jednym miejscu, ale również poprzez przyspieszenie każdego etapu przetwarzania informacji oraz monitorowania postępów. Oznacza to, że każdy uprawniony pracownik może na bieżąco sprawdzać postępy projektu – w razie czego pozwala to na interwencję i wprowadzenie dodatkowych działań, które mają na celu przyspieszenie realizacji projektu. Głównym zadaniem workflow program jest wspomaganie pracy grupowej, chociaż można go używać również jako narzędzia do archiwizacji i przetrzymywania wszelkich dokumentów. Jednak dopiero przy pracy z różnymi działami i pracownikami program rozwija skrzydła i przynosi największe korzyści.

Obieg dokumentu ścieżka obiegu

Zastosowanie workflow program pozwala nie tylko na znaczne zwiększenie efektywności pracowników, ale również przyczynia się do polepszenia komunikacji w firmie oraz wprowadzenia nowej jakości pracy.

4.67 avg. rating (93% score) - 6 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *